Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Primorsko

Primorsko je bývalá rybářská vesnička, která se v průběhu let rozrostla ve známé turistické centrum. Primorsko leží 54 km od Burgasu. Je to velmi živé město. Vedle obchůdků, restaurací, barů, diskoték a klubů se zde nacházejí směnárny, pošta, banka, 24 hodinová zdravotní služba i ovocný trh. Můžete zde navštívit řadu kaváren (některé nabízejí internet) a stylových restaurací, kde jsou pořádány různé kulturní a společenské akce za ceny příznivější, než v hotelových střediscích. I ti nejnáročnější klienti si zde přijdou na své. Jedině v Primorsku najdete nápisy v ulicích i jídelní lístky v restauracích v češtině. Návštěvníkům letoviska Primorsko je také k dispozici české informační středisko.

Geografické údaje
Doba letu:
2 h 0 min

Časový rozdíl:
+ 1 hodina h

Letoviska:
Obzor, Slunečné pobřeží, Neseber, Pomorie, Sozopol, Kavaci, Primorsko, Kiten, Lozenec.

Teploty:
Teploty (°C) voda (°C)
květen 25 19
červen 25 20
červenec 29 22
srpen 29 22
září 26 21
říjen 22 19

Pláže:
Písčité s mírným sestupem do moře

Lehátka:
Za poplatek

Slunečníky:
Za poplatek

Hmyz:
Doporučuje se přibalit si do zavazadel ochranné prostředky proti komárům, neboť se v určitých obdobích v některých lokalitách mohou vyskytovat ve zvýšeném množství.


Bulharsko je tradičním cílem našich dovolených již od padesátých let, kdy v této lokalitě vznikali první turistická centra. Bulharsko se od té doby výrazně změnilo a je pro české turisty cenově výhodné a pohostinné. Bulharské moře je ideální pro rodiny s dětmi, protože sestup do moře je většinou mírný, spád dna postupný. V hlavních turistických střediscích byla po privatizaci obnovena a doplněna infrastruktura služeb, takže známá letoviska jako Zlaté Písky, Albena nebo Sluneční pobřeží jsou schopny nabízet kvalitní podmínky srovnatelné s místy ve Španělsku a Řecku

Zajímavosti a památky
Nesebar: Je zapsán do seznamu světových kulturních památek UNESCO. Jedno z nejstarších evropských měst jehož počátky sahají až do doby před více než 2000 lety př. Kr. Město si zachovalo staletý půdorys křivolakých uliček s malebnými domy z 19.stol., dochovalo se 12 kostelů a další zříceniny z původních čtyřiceti církevních staveb, nejstarším je trojlodní chrám Stara metropolija a chrám Sveta Bogorodica z 6. stol., Sveti Ivan Krstitel (10.stol.), v 11.-14. stol. vznikly chrámy: Sveti Ivan Neosveteni, Vsedržatel, Svati archangeli Michail i Gavril, Svata Pareskeva, Sveti Todor, Nova metropolija Sveti Stefan, částečně se zachovaly městské hradby z 4.-5. stol.
Rilski Monastir: největší a nejslavnější klášter Bulharska 123 km jižně od Sofie. Symbolizuje slovanské centrum odporu proti turecké nadvládě. Je zařazen do katalogu světového kulturního dědictví UNESCO. Původní klášter založený snad poustevníkem Ivanem Rilským (876-946) byl ve 14. stol. zničen lavinou, poté byl obnoven na současném místě, makedonský vladyka Chrelju ho přestavěl na pevnost a doplnil kostelem Panny Marie r. 1343, z této doby se dochovala Chreljova věž 25 m vysoká. Klášter byl pod ochranou bulharských carů, po nastolení osmanské nadvlády zpustl, ale v pol. 15. stol. byl obnoven a uznávali ho i sultáni. V 2. pol. 18. stol. byl třikrát vypálen loupeživými tlupami. Téměř zničen byl požárem r. 1833. Současná podoba je ve stylu klášterů na hoře Athos, dokončena byla r. 1847 a je dílem domácích architektů a umělců. Cenný je vyřezávaný a zlacený ikonostas, malby, knihovna, Chreljův trůn atd. Nedaleko je poustevna sv. Lukáše a hrob sv. Ivana Rilského.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích