Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Balčik

Nejstarší město Balčik se rozkládá na pobřeží Černého moře, 45 km severně od Varny. Město je často nazýváno Bílým městem díky svým domům postavených z bílého kamene, ale především díky bílým pískovcovým skalám, mezi kterými se město nachází. Pláž: písečná Sport a zábava: fitness, sauna, tenisové kurty, plážové a vodní sporty Výlety: Palác královny Marie s přilehlými parky a botanickou zahradou, kde spatříte staré křesťanské náhrobní kameny, velký kamenný kříž, kaktusovou zahradu, vodopády, potoky a jezírky. Stromy, keře a rostliny sem byly svezeny z celého světa. Dalším místem návštěvy může být turecký hřbitov s náhrobky, etnografické a historické muzeum.

Geografické údaje
Doba letu:
1 h 27 min

Časový rozdíl:
+1 h

Teploty:
Teploty (°C) voda (°C)
květen 21 16
červen 27 19
červenec 29 22
srpen 29 24
září 27 21

Staří Řekové si mysleli, že právě zde v Balčiku se narodila bohyně krásy Afrodité. Balčik je město bílých domů s červenými střechami, bílých pískovcových skal na pobřeží a jedinečné botanické zahrady. Je naprosto neuvěřitelné, že i přes blízkost obrovského letoviska Albena zůstal Balčik jen málo dotčen mezinárodním cestovním ruchem. Zachoval si atmosféru černomořského přístavního městečka s bulharskými cenami a velmi příjemnými a přátelskými obyvateli. Balčik má proslavenou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, což jistě ocení rodiny s malými dětmi. Další menší pláž je v jižní části města, u které se nachází tobogan. Transfer z letiště trvá asi 50 minut.

Zajímavosti a památky
Město bylo založeno v 5. století př.n.l., a má skrývá mnoho pozoruhodností. K nejvýznamnějším patří Palác rumunské královny Marie s přilehlými parky a botanickou zahradou. Tento palác se nachází cca 1,5 km od centra města a architektonicky na něm převládájí byzantské, starobulharské a arabské slohy.
Palác byl postaven v r. 1931 a není příliš velký. Zajímavé jsou zejména terasovité zahrady a překrásná kaktusová zahrada, ve které Vás upoutá více než 3 000 druhů rostlin, vodopády, potůčky, romantická jezírka ale také stromy a keře dovezené z celého světa.
K dalším pozoruhodnostem střediska patří Etnografické a historické muzeum.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích